Wszystkim Mamom!
Z okazji Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wytrwałości w osiąganiu celów.
W tak wyjątkowym dniu dziękujemy za troskę, ciepło i mądrość, które każdego dnia przekazujecie swoim dzieciom.
Z tej okazji Diagnostyka Tarnów Medyczne Centrum Laboratoryjne Sp. z o.o. zachęca wszystkie Mamy do skorzystania ze specjalnej dedykowanej promocji na badania cytologiczne.
Punkty pobrań biorące udział w promocji:
TARNÓW: ul. Lwowska 197; ul. Mostowa 4a
JASŁO: ul. W. Pola 3
DĘBICA: ul. Rzemieślnicza 2
DĄBROWA TARNOWSKA: ul. Sucharskiego 5
TUCHÓW: ul. Mickiewicza 48
Oferta ważna od 26 maja 2022 r. do 27 maja 2022 r.
Cytologia ginekologiczna.
Cytologia ginekologiczna jest badaniem polegającym na mikroskopowej ocenie komórek nabłonka w rozmazie pobranym z tarczy i kanału szyjki macicy. Stanowi podstawowe badanie w profilaktyce raka szyjki, wykrywające wczesne przedrakowe zmiany w narządzie. Obrazy cytologiczne klasyfikowane są w systemie Bethesda (ang. The Bethesda System, TBS), jako prawidłowe; LSIL (ang. low-grade squamous intraepithelial lesion) ? śródnabłonkowe zmiany dysplastyczne małego stopnia; HSIL (ang. high-grade squamous intraepithelial lesion) ? śródnabłonkowe zmiany dysplastyczne dużego stopnia oraz ASC (ang. atypical squamous cells) ? atypowe komórki śródnabłonkowe.
Cytologia cienkowarstwowa (LBC)
Cytologia cienkowarstwowa ? badanie przydatne w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. Ginekologiczna Płynna cytologia cienkowarstwowa, LBC (ang. Liquid Based Cytology) opiera się na unowocześnionej technice przygotowania preparatu cytologicznego. Pobrany materiał jest rozprowadzony automatycznie w odpowiednim płynie preparacyjnym, przy czym pobrane komórki nabłonkowe są oddzielane od naturalnych zanieczyszczeń, jak krew i śluz i nanoszone na szkiełko mikroskopowe tak, by uniknąć powstawania skupień i nawarstwień komórek. Etap przygotowania preparatu zwiększa bardzo istotnie ilość komórek nadających się do oceny cytologicznej. Przygotowany automatycznie preparat barwiony jest w sposób klasyczny i oceniany przez cytologa. W latach 1998-2005 stwierdzono, że LBC pozwoliła na wzrost wykrywalności śródnabłonkowych zmian dysplastycznych dużego stopnia (ang. high-grade squamous intraepithelial lesion, HSIL) o ponad 64% w porównaniu do metody tradycyjnej. W materiale przygotowanym tą metodą można dodatkowo wykonywać badania w kierunku Chlamydia trachomatis i wirusa brodawczaka ludzkiego ? HPV metodą PCR.