Świętujemy Dzień Matki - Diagnostyka Tarnów

Sprawdź wyniki

Wszystkim Mamom!
Z okazji Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wytrwałości w osiąganiu celów.
W tak wyjątkowym dniu dziękujemy za troskę, ciepło i mądrość, które każdego dnia przekazujecie swoim dzieciom.
Z tej okazji Diagnostyka Tarnów Medyczne Centrum Laboratoryjne Sp. z o.o. zachęca wszystkie Mamy do skorzystania ze specjalnej dedykowanej promocji na badania cytologiczne.

Punkty pobrań biorące udział w promocji:

TARNÓW: ul. Lwowska 197; ul. Mostowa 4a

JASŁO: ul. W. Pola 3

DĘBICA: ul. Rzemieślnicza 2

DĄBROWA TARNOWSKA: ul. Sucharskiego 5

TUCHÓW: ul. Mickiewicza 48

Oferta ważna od 26 maja 2022 r. do 27 maja 2022 r.

Cytologia ginekologiczna.
Cytologia ginekologiczna jest badaniem polegającym na mikroskopowej ocenie komórek nabłonka w rozmazie pobranym z tarczy i kanału szyjki macicy. Stanowi podstawowe badanie w profilaktyce raka szyjki, wykrywające wczesne przedrakowe zmiany w narządzie. Obrazy cytologiczne klasyfikowane są w systemie Bethesda (ang. The Bethesda System, TBS), jako prawidłowe; LSIL (ang. low-grade squamous intraepithelial lesion) ? śródnabłonkowe zmiany dysplastyczne małego stopnia; HSIL (ang. high-grade squamous intraepithelial lesion) ? śródnabłonkowe zmiany dysplastyczne dużego stopnia oraz ASC (ang. atypical squamous cells) ? atypowe komórki śródnabłonkowe.

Cytologia cienkowarstwowa (LBC)
Cytologia cienkowarstwowa ? badanie przydatne w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. Ginekologiczna Płynna cytologia cienkowarstwowa, LBC (ang. Liquid Based Cytology) opiera się na unowocześnionej technice przygotowania preparatu cytologicznego. Pobrany materiał jest rozprowadzony automatycznie w odpowiednim płynie preparacyjnym, przy czym pobrane komórki nabłonkowe są oddzielane od naturalnych zanieczyszczeń, jak krew i śluz i nanoszone na szkiełko mikroskopowe tak, by uniknąć powstawania skupień i nawarstwień komórek. Etap przygotowania preparatu zwiększa bardzo istotnie ilość komórek nadających się do oceny cytologicznej. Przygotowany automatycznie preparat barwiony jest w sposób klasyczny i oceniany przez cytologa. W latach 1998-2005 stwierdzono, że LBC pozwoliła na wzrost wykrywalności śródnabłonkowych zmian dysplastycznych dużego stopnia (ang. high-grade squamous intraepithelial lesion, HSIL) o ponad 64% w porównaniu do metody tradycyjnej. W materiale przygotowanym tą metodą można dodatkowo wykonywać badania w kierunku Chlamydia trachomatis i wirusa brodawczaka ludzkiego ? HPV metodą PCR.

Dzień Matki

Podobne posty

Kampania profilaktyczna ? „Jesienna dawka zdrowia”

Akcja profilaktyczna ? Jesienna dawka zdrowia Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej DIAGNOSTYKI ?Jesienna dawka zdrowia?, która potrwa od 10.10 do 9.12.2022. I znowu jesień ? pomyśli większość z nas, wzdychając raczej z pewną nostalgią i smutkiem niż z...

OFERTA SPECJALNA ? „TYLKO W CZERWCU” PSA Całkowite i CA 125 – 20 % RABATU

Oferta Specjalna "Tylko w czerwcu"Rabat 20% na badania PSA i CA 125   CA 125Badanie CA 125 wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób nowotworowych (głównie w zdiagnozowaniu raka jajnika). Antygen ten występuje m.in. na powierzchni nowotworowo zmienionych...

Nasza specjalność

Pakiety badań laboratoryjnych

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowanymi pakietami, które dostosowaliśmy do potrzeb naszych Pacjentów.